• Europa i ja
        • Europa i Ja

        • Klasy 1c i 2b biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Europa i Ja". 

          Udział w projekcie "Europa i ja" zobowiązuje do wykonania z listy 13 zadań minimum 8 zadań. Klasy 1c oraz 2b wybrały kraj Włochy, który będą do końca kwietnia poznawać. 

          Pierwsze zadanie zaliczone! Klasy zapoznały się z symbolami narodowymi Włoch, godłem, flagą hymnem. Uczniowie wskazywali na mapie Państwo Wochy,  stolicę Włoch - Rzym,  słuchali hymnu, kolorowali flagę i godło.

          Uczniowie wykonali kolejne zadanie, pt.: Rośliny i zwierzęta. Zadaniem dzieci było zapoznać się ze zwierzętami i roślinami, które możemy spotkać we Włoszech.  Dzieci nauczyły się dużo nowych słówek. Oglądały również  prezentacje. Na koniec kolorowały zwierzęta i rośliny, wykonały również jeże  z kolorowego papieru. 

          Kolejne zadanie z ogólnopolskiego projektu "Europa i ja" wykonane! Uczniowie klasy 1c i 2b, po oglądnięciu włoskiej bajki Pikonio, mieli za zadanie pokolorować bohatera. Poznali też inne bajki, które pochodzą z Włoch, takie jak:Calimero, La Pimpa, Lupo Alberto czy Topo Gigio. Bajki przypadły im do gustu!

          Kolejne zadanie już za nami, tym razem poznawaliśmy ciekawe miejsca Włoch, wspólnie obejrzeliśmy filmy i prezentację. Następnie rysowaliśmy miejsca, które najbardziej nam się podobały, niektórzy układali puzzle z zabytkami Włoch. 

        • Latająca Akademia Przyszłości

        • Kasy 1 – 3  wzięły udział w projekcie „Latająca Akademia Przyszłości”.

          Podczas pierwszych zajęć „Latającej Akademii Przyszłości” dzieci poznały czym jest sukces, dowiedziały się, że każdy może odnieść sukces,  dla każdego dziecka sukcesem może być coś innego. Ważną umiejętnością jest dostrzeganie własnych sukcesów oraz docenianie sukcesów innych.   Na drugich zajęciach omawiano emocje, nazywano je. Każdy ma prawo przeżywać takie same sytuacje w różny sposób. Trzecie zajęcia to nauka nazywania swoich mocnych stron. Ważne jest również dostrzeganie mocnych stron innych osób. Dzieci na zakończenie projektu  otrzymały plecak, samolot, rakietę, kolorowankę, indeksy w których odnotowują swoje sukcesy.

        • "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

        •  Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Nauczyciele klas I   realizowali  program poprzez przeprowadzanie zajęć związanych z bezpieczeństwem na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych. 

        • UNIKIDS

        • Rozpoczęliśmy  w szkole cykl warsztatów Unikids.

          Dzieci będą wykonywały różne eksperymenty. To zajęcia, które bardzo rozwijają kreatywność, cierpliwość, są bardzo lubiane przez dzieci. Na pierwszych zajęciach dzieci bawiły się bańkami mydlanymi, najpierw przygotowały miksturę, wymieszały składniki, następnie dmuchały przez słomkę i powstawały w ten sposób piękne bańki, na koniec każdy mógł być  w środku dużej bańki. Była to niesamowita zabawa. 

          Katarzyna Przewoźnik 

      • Kapsuły Czasu

        Projekt Kapsuły Czasu - prezentacja w Warszawie 

         13 czerwca uczniowie realizujący projekt wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Podczas targów edukacyjnych w ramach programu Edukacja Inspiracja delegacja uczniów zaprezentowała wyniki naszych działań. Pokazano przygotowane przez zespoły uczniowskie kapsuły czasu i grę planszową.  

        Wyjazd połączony został ze zwiedzaniem stolicy oraz udziałem w kosmicznej wystawie Cosmos Discovery, która nawiązuje do realizowanego projektu. 

         

        Wykład z historii polskiej nauki.


        Czy wiecie, że Polska ma znaczący wkład w badania Kosmosu? Kopernik, Heweliusz, ale także wielu innych naukowców przyczyniło się do naukowego podboju przestrzeni kosmicznej. Ciekawy wykład wzbogacony o prezentację multimedialną przygotował historyk Jacek Cwetler. Wykład przeznaczony był dla uczniów klas 7. Wzbogacił on wiedzę uczniów oraz pomógł grupom projektowym, realizującym działania w ramach projektu Kapsuły Czasu na wybór artefaktów związanych z działalnością wybitnych polskich astronomów.

        Wykład zorganizowano przy współpracy z Czechowicką Izbą Regionalną w ramach programu Ambasadorskiego Edukacji Kosmicznej.

         


        W tym roku szkolnym realizujemy międzyszkolny projekt edukacyjny z uczniami ze Szkoły w Kaniowie pt. Kapsuły Czasu. W jego ramach grupy uczniowskie przygotują kapsuły czasu w imieniu wybranych polskich naukowców. My wybraliśmy: Mikołaja Kopernika, Jana Heweliusza, Konstantego Ciołkowskiego i Marię Skłodowską-Curie.

        Plan działań:
        - formowanie zespołów projektowych
        - wybór naukowca
        - zapoznanie się z życiorysem naukowca i jego dokonaniami
        -przygotowanie listu od naukowca i artefaktów nawiązujących do jego pracy
        - przygotowanie gry wielkoformatowej
        - opracowanie pytań do gry
        - promocja projektu poprzez zaproszenie do wspólnej gry uczniów z różnych klas
        - podsumowanie projektu

        Projekt jest realizowany w ramach konkursu grantowego Edukacja Inspiracja organizowanego przez Szkołę z Klasą i Fundację EFC. W naszej szkole realizują go grupy uczniów z klas 7 i 8 pod kierunkiem p. Magdaleny Jasińskiej.

    • Nowy projekt

    • Nowy projekt

    • Kontakty

      • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BESTWINIE
      • zspbestwina@bestwina.pl, przedszkole.bestwina@bestwina.pl
      • Szkoła: 32 215 71 21 Przedszkole: 32 215 75 48
      • ul. Szkolna 11 43-512 Bestwina Poland
      • mgr Angelika Gościk
      • Katarzyna Kupper mgr Lilla Czernek
      • Lider dostępności: mgr Maryla Taranowska kontakt taranowskamaryla@gmail.com lub przez mobi-dziennik
    • Logowanie